• Šarkaniáda

• Opäť prišiel čas šarkanov. Je čas vybrať z pivnice toho starého, alebo vyrobiť, poprípade kúpiť nového :)

Po jeho vyskúšaní - hor sa na šarkaniádu, ktorá sa uskutoční 27.10.2022 (t.j. v štvrtok) na posledných dvoch hodinách na futbalovom ihrisku.

Tešíme sa!

• Všetkovedko prichádza- veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími

• Do súťaže sa môžu zapojiť deti z ktorejkoľvek slovenskej školy. Plnofarebné testy sú v slovenčine. Súťaží sa v troch samostatných kategóriách:

• v kategórii VŠETKOVEDKO 2 súťažia druháci,
            • v kategórii VŠETKOVEDKO 3 súťažia tretiaci,
            • v kategórii VŠETKOVEDKO 4 súťažia štvrtáci.

O čo sa súťaží?

Každý súťažiaci dostane pekný diplom. Ak sa zaradíš vo svojej kategórii medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, získaš titul a diplom VŠETKOVEDKO a peknú cenu. Ostatní získajú titul a diplom VŠETKOVEDKOVHO UČŇA a malú spomienku na súťaž.

Máš záujem? Neváhaj a prihlás sa u svojho vyučujúceho.
            Štartovné je 5€.

Ak stále váhaš klikni si na stránku www.vsetkovedko.sk a v sekcii Tvoj všetkovedko si môžeš úlohy vyskúšať.

Tešíme sa na Tvoju účasť.

• Noc výskumníkov v Košiciach

• Elektromagnet, levitácia, molekuly okolo nás, proteíny, PH vody, minerály, vesmír a veľa ďalších zaujímavostí.. Takto sa učia od odborníkov žiaci našej školy pod vedením pani učiteľky Hanschildovej.

• Európsky deň jazykov

• Každoročne sa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov. Preto sme sa na 1. stupni rozhodli osláviť jazykovú rozmanitosť aktivitami v anglickom jazyku.

Žiaci 1. ročníka spoznávali názvy zvierat na farme v anglickom jazyku. Následne svojou šikovnosťou hľadali chýbajúce tlačené tvary písmen a prilepili ich k zvieratku, ktoré mali zobrazené na svojom pracovnom liste.

Zvieratá, avšak už nie len tie na farme, spoznávali taktiež naši druháci, ktorí si vyrobili vlastnú knihu.

Tretiaci v interaktívnej hre priraďovali vlajky, ku konkrétnemu štátu a precvičili si svoju pamäť aj slovnú zábavu v pexese. Na záver si nezabudli aj zaspievať pesničky, ktoré sa naučili na hodinách anglického jazyka.

Kvíz o jazykoch riešili naši štvrtáci. Ich úlohou bolo podľa zvukovej nahrávky určiť, aký jazyk počuli. To bola naozaj zábava!

Skvele sme sa zabavili a žiaci sa hravou formou naučili niečo nové.

• Didaktické hry na 1. stupni

• Dňa 9. septembra sme sa vybrali s deťmi k novej lavičke, ktorá ponúka nádherný výhľad na Smolník. Žiaci na prvom stupni tak mali možnosť stráviť krásny deň so svojimi pani učiteľkami a so svojimi spolužiakmi a kamarátmi. Zároveň sme sa spoznali s našimi novými prváčikmi. Počasie nám, napriek nie veľmi dobrej predpovedi, prialo a ako záver sme si urobili piknik s tým najkrajším výhľadom.

• Prvý deň v škole

• My sme mali prváci,

múdre hlávky máme.

S písmenkami, číslicami,

do boja sa dáme.

Čítania sa nebojíme,

s počtami si poradíme.

Všetko sa nám podarí,

keď si zaspievame.

V pondelok 5. septembra 2022 sme slávnostne otvorili nový školský rok a do našej školskej rodiny sme privítali šikovných prváčikov.

Prajeme im veľa síl a radosti pri učení.