• Výlet žiakov 1.-4. ročníka

• Dňa 28.6. naši prvostupniari spoznávali krásy Levoče. Navštívili tam múzeum špeciálneho školstva, baziliku sv. Jakuba a spoznávali krásne námestie a pamiatky.

Nakoniec sa prešli na Mariánsku horu a bol to naozaj krásny zážitok, ktorý zažili deti spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami.

A ako sa nám páčilo? Posúďte sami :)..

• Výlet žiakov 6. ročníka

• Žiaci 6. ročníka si na konci tohto školského roka užili výlet v našom okresom meste Gelnica a v jeho okolí. Absolvovali prehliadku hasičskej stanice, Baníckeho múzea, Štôlne Jozef a jazera Thurzov. Podnikli taktiež túru na chatu Gaborka, kde si mohli preveriť svoje pohybové zdatnosti a prespali na chate Diana.

Z výletu si spolu s učiteľmi odnášajú množstvo krásnych zážitkov. Tešíme sa nabudúce!

Mgr. Jana Tomašková

• Matematické súťaže

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do súťaží, ktoré organizuje nezisková organizácia Talentída. Svoje vedomosti si zmerali na celoslovenskej aj medzinárodnej úrovni.

V celoslovenskej súťaži Všetkovedko získali titul Všetkovedko druháci Hana Kravcová (28. miesto) a Michal Barna (6. miesto). Titul Všetkovedkov učeň získal druhák Róbert Pelecháč a tretiaci Samuel Winkler (51. mesto),  Maximilián Erm a Róbert Šariška.

V celoslovenskej súťaži Expert geniality show získali titul TOP Expert žiak 5. ročníka Mikuláš Barna (50. miesto) a žiačka 9. ročníka Anna Kováčová (4. miesto). Súťaže sa zúčastnili aj šiestak Pavol Gajdoš a deviatačky Zuzana Kačmarová a Nikola Krištofová.

Do  medzinárodnej matematickej súťaže Klokan a Klokanko, ktorá má každoročne viac ako 6 miliónov účastníkov z celého sveta,  sa z našej školy zapojilo spolu 16 žiakov z 1. až 6. ročníka. Takmer všetci žiaci mali viac ako 50 % úspešnosť. Najlepšie výsledky dosiahli Felix Kravec (100%) žiak 1. ročníka, Michal Barna (93,33% ) a Hana Kravcová (88,89%) žiaci 2. ročníka, Samuel Winkler (84,44%) žiak 3. ročníka, Mikuláš Barna (80%) a Viktória Ruttkayová (75%) žiaci 5. ročníka.

Matematická súťaž Maks a Maksík je celoročná, žiaci riešia úlohy počas roka v piatich kolách ( Maksík) alebo ôsmich kolách (Maks). Titul Najmúdreší Maksáčik tento rok získali Hana Kravcová a Michal Barna z 2. ročníka a Bystrík Kovalič zo 4. ročníka. Diplom pre Múdreho Maksáčika získala druháčka Petra Capcarová, tretiaci Maximilián Erm a Tobias Schleifer a štvrták Adam Madár.

Súťaž Maks riešil iba žiak 5. ročníka Mikuláš Barna a získal titul MAKSiFRAJER.

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a prajeme im do budúcich rokov bystrý um a nadšenie súťažiť.

Mgr. Zuzana Kravcová